Medya Merkezi

Ana Sayfa > Medya Merkezi > Haberler > SELÇUKLU SPOR OKULLARINDA HEYECAN DEVAM EDİYOR Geri Dön

SELÇUKLU SPOR OKULLARINDA HEYECAN DEVAM EDİYOR

SELÇUKLU SPOR OKULLARINDA HEYECAN DEVAM EDİYOR

Selçuklu Belediyesi Yaz Spor Okullarında salon sporlarında yüzlerce çocuk eğitim almaya devam ediyor. Cimnastik, Taekvondo, Voleybol, Karate, Wushu ve Kick Boks branşlarında verilen eğitimler Selçuklu Belediyesi Uluslararası Spor Salonu, Aydınlıkevler Spor Salonu, Yazır Spor Salonu, Selçuklu Belediyesi Stadı Salonu, olmak üzere çok sayıda tesiste gerçekleştiriliyor.

Cimnastik branşında Antrenör Mehmet Bayraktar koordinatörlüğünde 3 yardımcı antrenörle birlikte günde 5 seans uygulanıyor. Yaşları 5 ile 9 arasında değişen 130 sporcunun eğitim gördüğü cimnastik antrenmanları en eğlenceli çalışmalar arasında yer alıyor. Eğlence ve eğitimin bir arada yaşandığı cimnastik antrenmanlarında çocukların çalışmaları izleyenlere keyifli anlar yaşatıyor.

Selçuklu Belediyesi Spor Kulübü ve Spor okullarının en çok ilgi gören salon sporları branşının başını çektiği Taekvondo da antrenör Ali Armağan koordinatörlüğünde 2 yardımcı antrenörle günde 4 seansta 135 sporcuya eğitim veriliyor. 7 yaştan 16 yaşa kadar çok sayıda öğrenciye eğitim verilen taekvondo da spora elverişli çocuklar kulüp bünyesine kazandırılmaya çalışılıyor.

Antrenör Ömer Özçelik koordinatörlüğünde 3 yardımcı antrenör eşliğinde Aydınlıkevler Spor Salonunda günde 2 seans olmak üzere 48 sporcu ve Yazır Spor Salonunda yine 2 seansta 72 sporcuya eğitim veriliyor.

Karate branşında antrenör Nevzat Bezeyen'in koordinatörlüğünde ve 1 yardımcı antrenör eşliğinde günde 2 seans olmak üzere yapılan çalışmalarda 56 öğrenci yer alıyor. Günde 1 seans eğitim verilen ve Antrenör Mehmet Ali Gümüştekin ile 1 yardımcı antrenör eşliğinde 44 sporcunun bulunduğu Wushu branşında özellikle küçük yaştaki çocuklar çalışmaları büyük bir istek ve neşeyle devam ettiriyor. Kick Boks branşında ise çalışmalar antrenör Mevlüt Aker nezaretinde 14 sporcunun katılımıyla devam ediyor.

Selçuklu Belediyesi Spor Kulübü bünyesindeki bir çok lisanslı sporcu ile birlikte ayrıca yaz spor okullarında 1435, yıl boyu devam eden spor okullarında 782 olmak üzere kulüp bünyesinde toplamda 2217 sporcuya eğitim veriliyor.

Servislerle evlerinde alınarak antrenman sonrasında yine evlerine bırakılan çocuklar güvenli, nezih ve modern tesislerde spor yapmanın aileler ise çocuklarını Selçuklu Belediyesi Spor okullarına güvenle göndermenin mutluluğunu yaşıyorlar.

Yukarı Çık