SELÇUKLU BELEDİYESPOR KULÜBÜ

HABERLER

Anasayfa / Haberler / DÜRDANE YİNE ZİRVEDE 13 Mart 2017 Pazartesi

          Türkiye Tekvando Milli Takımı Hollanda da düzenlenen Açık Tekvando Turnuvasında mücadele etti. Milli takımımızın kadrosunda yer alan Selçuklu Belediyesi sporcusu Dürdane Altunel turnuvada altın madalya alan sporcularımız arasında yer aldı.

Türk Milli Takımı Hollanda Açık Tekvando Turnuvası’nda 6’sı altın 12 madalya kazandı. Hollanda’nın Eindhoven kentinde düzenlenen ve 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’na puan veren turnuvada 53 ülkeden 1212 sporcu mücadele etti. Milli Takımlar Teknik Direktörü Ali Şahin yönetimindeki Türkiye Tekvando Milli Takımı, 19’u erkek ve 13’ü bayan olmak üzere toplam 32 sporcu ile katıldığı turnuvada; 6 altın, 2 gümüş ve 4 bronz olmak üzere toplam 12 madalya kazandı.

Turnuvada, bayanlar 46 kiloda Rukiye Yıldırım, 49 kiloda Merve Dinçel, 53 kiloda Durdane Altunel, +73 kiloda Nafia Kuş, erkekler 80 kiloda Yunus Sarı ve genç erkekler +78 kiloda Emre Kutalmış Ateşli altın madalya kazandı. Erkekler 80 kiloda Hasan Can Lazoğlu ve 87 kiloda Serdar Yüksel’in gümüş madalyanın sahibi olduğu turnuvada, 58 kiloda Mertcan Dolmacı, 63 kiloda Hakan Reçber ve Ferhat Can Kavurat ile +87 kiloda Sabit Buğrahan Karakaş, ülkemize bronz madalya getiren isimler oldu.

Haberi Paylaş :

Facebook Twitter