SELÇUKLU BELEDİYESPOR KULÜBÜ

HABERLER

Anasayfa / Haberler / KİCK BOKS TAKIMI 7 MADALYA İLE DÖNDÜ 06 Temmuz 2017 Perşembe

           Türkiye Kick Boks Federasyonunun faaliyet programında yer alan 15 Temmuz Şehitleri Kick Boks Türkiye Şampiyonası 29 Haziran-05 Temmuz tarihleri arasında Bolu ilinde gerçekleştirildi. Büyükler, gençler, yıldızlar ve minikler kategorilerinde düzenlenen şampiyonaya 3800'den fazla sporcunun katıldı.

Türkiye şampiyonasına Selçuklu Belediyesi Kick Boks takımı miniklerde 2, yıldızlarda 6, gençlerde 4 ve büyüklerde 3 olmak üzere 15 sporcuyla katıldı. Selçuklu Belediyesi takımından Aybüke Betül Aras büyük bayanlar Kicklight kategorisinde +70 kg da Türkiye şampiyonu oldu. Miniklerde Fatih Şen Türkiye üçüncüsü, genç erkeklerde Fatih Koçyiğit Türkiye üçüncüsü, yıldız bayanlarda Rana Mihcen Kasalak Türkiye ikincisi, yıldız bayanlarda Beyza Cankurt Türkiye üçüncüsü, büyüklerde Ayşe Aker Türkiye şampiyonu, büyüklerde Zeynep Cankurt üçüncü oldular. Selçuklu Belediyesi bu sonuçlarla şampiyonada toplamda 7 madalya kazandı.

Selçuklu Belediyesi takımından Aybüke Betül Aras, Zeynep Cankurt ve Ayşe Aker Macaristan da yapılacak büyükler Dünya şampiyonasına seçmelerine gitmeye hak kazandı. Milli takım seçmeleri 03-08 Ağustos tarihleri arasında Samsun da yapılacak. Fatih Koçyiğit ise Makedonya da yapılacak Gençler Dünya şampiyonasına katılmak için Milli takım seçmelerine gidecek.

Haberi Paylaş :

Facebook Twitter