SELÇUKLU BELEDİYESPOR KULÜBÜ

HABERLER

Anasayfa / Haberler / SELÇUKLU BELEDİYESPOR BGL’DE MÜCADELE EDECEK 27 Haziran 2018 Çarşamba

Selçuklu Belediyespor Kulübü Genç Basketbol Takımı 2018-2019 sezonunda Basketbol Gençler Liginde mücadele ederek Konya’yı temsil edecek

Geçtiğimiz sezon Türkiye Basketbol Liginde mücadele ederek Konya’ya basketbol  heyecanını yeniden yaşatan Selçuklu Belediyespor, alt yapı içinde gerekli adımları atıyor. Mavi-Beyazlılar, geçtiğimiz sezon kurulan ve Federasyonun özellikle altyapıdaki sporcular için büyük önem verdiği Basketbol Gençler Lig’inde (BGL) mücadele edecek. Türkiye Basketbol Federasyonu Süper Lig’den 16 takımın alt yapısı ve Gelişim Koleji, TED Ankara Kolejliler ve Tarsus Amerikan Koleji’nin ve Selçuklu Belediyespor’un da BGL’de yer alacağını açıkladı. Sadece genç oyuncuların yer alacağı lig 20 takımdan oluşuyor. 10’ar takımlı iki grubun yer alacağı ligde, ilk 6 sırada yer alan takımlar Final Grubunda oynama hakkı elde ediyor. 12 takımdan oluşacak Final Grubunda ise ilk 8 arasında yer alan takımlar Play-Off oynayacak. Play-Off sonucunda ise son 4 takım arasında Dörtlü Final karşılaşmaları oynanacak. BGL’de geçtiğimiz sezon Anadolu Efes takımı şampiyonluğa uluşmıştı.

ALTYAPI OYUNCULARI İÇİN BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR

13 bin lisanslı sporcusuyla Türkiye’nin en büyük amatör spor kulüplerinden birisi olan Selçuklu Belediyespor altyapıdan yetişen sporcularıyla bir çok branşta önemli başarılara imza attı. Basketbol branşında da önemli bir altyapıya sahip olan temsilcimiz BGL’de mücadele ederek altyapı oyuncularının gelişimine katkı sağlayacak.

 

 

 

Haberi Paylaş :

Facebook Twitter