SELÇUKLU BELEDİYESPOR KULÜBÜ

HABERLER

Anasayfa / Haberler / SİNAN GÜMÜŞTEKİN’DEN AVRUPA ŞAMPİYONASI'NDA BRONZ MADALYA 2 Mayıs 2019 Perşembe

 

 

Selçuklu Belediyespor Kulübü Wushu Kung Fu Sporcusu Sinan Gümüştekin, Rusya’da düzenlenen Avrupa Şampiyonası’nda bronz madalyanın sahibi oldu

 

Rusya’nın Moskova kentinde düzenlenen 5. Avrupa Wushu Kung Fu Şampiyonasında Selçuklu Belediyespor Kulübü Milli Sporcusu Sinan Gümüştekin, Wushu Qinda müsabakalarında 70 kg büyük erkekler kategorisinde üçüncü olarak bronz madalyanın sahibi oldu. 25 ülkeden 515 sporcunun katıldığı Avrupa Şampionası’nda yarı finalde Rus rakibine yenilen Gümüştekin final şansını kaybederek üçüncülük elde etti. Ocak ayında düzenlenen Türkiye Şampiyonasında ikinci olarak Avrupa Şampiyonasına katılma hakkı elde eden Milli sporcu ilk kez katıldığı Avrupa Şampiyonası’ndan bronz madalya ile dönme başarısı gösterdi.

GÜMÜŞTEKİN: KULÜBÜMÜ ve ÜLKEMİ EN İYİ

ŞEKİLDE TEMSİL ETTİĞİMİ DÜŞÜNÜYORUM

Avrupa Şampiyonasından madalya ile döndüğü için mutlu olduğunu ifade eden Gümüştekin, “Avrupa Şampiyonasına antrenörümüzle birlikte çok iyi hazırlandık. Kulübümü ve ülkemi iyi bir şekilde temsil ettiğimi düşünüyorum. İnşallah bundan sonraki hedefim altın madalya kazanmak olacak. Bizlere her zaman destek veren Selçuklu Belediye Başkanımıza, Kulüp Yöneticilerimize ve Antrenörlerime çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı’da Sinan Gümüştekin’i başarısından dolayı tebrik etti.

Haberi Paylaş :

Facebook Twitter