SELÇUKLU BELEDİYESPOR KULÜBÜ

HABERLER

Anasayfa / Haberler / TENİS TAKIMINDA HEDEF MİLLİ TAKIMLAR 07 Mart 2017 Salı

            Türkiye Tenis Federasyonunu faaliyet programında yer alan ve geçtiğimiz hafta sonu Antalya Belek de düzenlenen Türkiye takımlar şampiyonası tamamlandı. Şampiyonaya 986 sporcu katılırken Selçuklu Belediyesi tenis takımı 7 sporcu ile mücadele etti.

Selçuklu Belediyesi  tenis takımından Hikmet Yiğit Et 9 yaş erkekler şampiyonu, Egemen Gencer 10 yaş erkekler ikincisi, Elif Geren 10 yaş bayanlar ikincisi ve Alper Pancar 9 yaş erkekler üçüncüsü oldu. Ayrıca kulüpte hem antrenör hem de sporcu olan Abdullah Yılmaz ise turnuvanın en zorlu maçlarını kazanarak, büyükler kategorisinde şampiyon olarak Konya'yı en iyi şekilde temsil etti.

Selçuklu Belediyesi Tenis Antrenörü Serdar Akdağ, şampiyona sonrası yaptığı açıklamada; "Spor okullarımızdan çıkardığımız çocuklarımız ile 1 sene önce çıktığımız bu yolda, artık katıldığımız her turnuvaya iddialı gidiyor ve başarılı sonuçlar alıyoruz. Hedefimiz sporcularımızı 3 sene içerisinde milli takıma göndermek. Kulüp olarak katıldığımız turnuvalarda başarılı sonuçlar alarak şehrimizi ve kulübümüzü gururla temsil etmeye gayret göstereceğiz." dedi.

Haberi Paylaş :

Facebook Twitter