SELÇUKLU BELEDİYESPOR KULÜBÜ

Spor Okulları

Anasayfa / Kulübümüz / Spor OKulları

Türkiye’nin en büyük amatör spor kulüplerinden birine sahip olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Dünya’da Türkiye’yi, Türkiye’de Konya’yı başarıyla temsil eden sporcularımıza hem aldıkları başarılarla hem de, centilmence mücadeleleri nedeniyle teşekkür ediyorum.

Selçuklu Belediyesi olarak amatör spora büyük önem veriyoruz. Amatör sporcularımızın daha iyi ortamlarda spor yapmaları, ilçemizde yaşayan herkesin sporla tanışmalarını sağlamak için gayret gösteriyoruz.

19 branşta lisanslı toplam 9874 sporcumuz spor yapmanın yanı sıra şehrimizin gönüllü tanıtım elçiliğini de yapıyor. Çünkü yaptıkları her müsabakada, çıktıkları her yarışta Konya’nın adını duyuruyorlar.

Çocuklarımızın ömürlerinin ilk yıllarında sporla tanışmaları için başlattığımız Yıl Boyu Spor Okulları ile önemli bir mesafe kat ettik. Spor tesislerimizden bünyemizde faaliyet gösteren çocuklarımızdan yılda 18 bin çocuğumuz yararlanıyor. Yaz ve kış dönemi olmak üzere iki dönem halinde gerçekleştirilen spor okullarımızda 14 branşta eğitim verilmektedir. Spor okullarımızdan Cimnastik de 3-7 yaş, yüzme de 7-15 diğer branşlarda 6-15 yaş aralığında öğrencilerimiz faydalanabilmektedir. Kayıt yaptıran öğrencilerimize kıyafetleri kulübümüz tarafından verilmekte olup ayrıca öğrencilerimize ücretsiz servis hizmeti de sağlanmaktadır.

Amatör sporun en önemli sorunu tesistir. Bu gün çoğu profesyonel takımlarda olmayan önemli tesislere sahibiz. Anadolu’nun en büyük spor salonlarından birisi Selçuklu ilçemizdedir. Uluslararası Spor Salonumuz  Konya’da yapılan ulusal ve uluslararası etkinliklerin vazgeçilmez adresi olmuştur.

Selçuklu Belediyesi tarafından 2011 yılı içinde ilçemizde farklı bölgelerde 5 spor salonu, ardından bölgemizde bulunan okulların içerisine 6 adet spor salonu daha yaparak salon sporlarının tesis eksiği giderilmiş oldu. Şehit Muharrem Samur Suni Çim Sahası ve Dumlupınar Spor Tesisleri ile amatör futbolu toz ve çamurdan kurtarmış olduk. Bununla birlikte mahallelerde bir ilk yaparak çocuklarımızı Suni Çim Sahalar ve basketbol sahaları ile tanıştırdık. Selçuklu’da yaşayan çocuklarımız modern tesislerde spor yaparak hem bedenen hem ruhen gelişim sağlıyorlar.

Selçuklu Belediyesi olarak, Selçuklu’da spor yapan sayısını artırmayı hedefledik. Her geçen yıl rakamsal verilere baktığımızda bu hedefimizi yakalıyor ve yeni hedefler oluşturuyoruz.

Tüm hemşerilerimizi aileleriyle birlikte tesislerimize davet ediyoruz..

2016-2017 KIŞ SPOR OKULLARI

Selçuklu Belediyesi Spor Kulübü olarak profesyonel branşların yanı sıra alt yapı faaliyetlerimiz de bulunmaktadır.  Altyapı faaliyetlerimizin kaynağı spor okullarımızdır. Spor Okullarımızda çalışmalarımızı yaz ve kış dönemi olarak iki dönemde gerçekleştirmekteyiz. 05 Eylül 2016 tarihi itibarı ile kış spor okulu kayıtlarına başlanmıştır.

Kış spor okulları kapsamındaki eğitimler 08 Ekim 2016 tarihinde başlayıp 21 Mayıs 2017 tarihinde son bulacaktır. Kış spor okullarında eğitim alacak öğrencilerimizin faaliyet gösterecekleri branşlara göre yaş aralıkları farklılık gösteriyor. Faaliyet gösterilen branşların yaş aralıkları ise; Yüzme 2010-2003 doğumlu, Cimnastik 2013-2012-2011-2010 doğumlu,  diğer branşlara ise 2010-2002 doğumlu, öğrenciler kayıt yaptırabilmektedir.

Selçuklu sınırları içerisinde ikamet eden ve servis hizmetinden faydalanmak suretiyle kayıt yaptıran öğrencilerimize 15 farklı güzergâhtan servis imkânı sağlanacaktır. 

Kayıt İçin Gerekli Belgeler

 

 


Başvuru Formu için Tıklayınız