SELÇUKLU BELEDİYESPOR KULÜBÜ

Belediye Başkanı

Anasayfa / Kurumsal / Belediye Başkanı
Ahmet PEKYATIRMACI
Selçuklu Belediye Başkanı

Türkiye’nin en büyük amatör spor kulüplerinden birine sahip olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Dünya’da Türkiye’yi, Türkiye’de Konya’yı başarıyla temsil eden sporcularımıza hem aldıkları başarılarla hem de, centilmence mücadeleleri nedeniyle teşekkür ediyorum.

Selçuklu Belediyesi olarak amatör spora büyük önem veriyoruz. Amatör sporcularımızın daha iyi ortamlarda spor yapmaları, ilçemizde yasayan herkesin sporla tanışmalarını sağlamak için gayret gösteriyoruz.

19 branşta 800’ü lisanslı toplam 3800 sporcumuz spor yapmanın yanı sıra şehrimizin gönüllü tanıtım elçiligini de yapıyor. Çünkü yaptıkları her müsabakada, çıktıkları her yarışta Konya’nın adını duyuruyorlar.

Çocuklarımızın ömürlerinin ilk yıllarında sporla tanışmaları için başlattığımız Yıl Boyu Spor Okulları ile önemli bir mesafe kat ettik.Amatör sporun en önemli sorunu tesistir. Bu gün çoğu profesyonel takımlarda olmayan önemli tesislere sahibiz. Anadolu’nun en büyük spor salonlarından birisi Selçuklu ilçemizdedir. Uluslararası Spor Salonu Konya’da yapılan ulusal ve uluslararası etkinliklerin vazgeçilmez adresi olmuştur.

Selçuklu Belediyesi olarak, Selçuklu’da spor yapan sayısını artırmayı hedefledik. Her geçen yıl rakamsal verilere baktığımızda bu hedefimizi yakalıyor ve yeni hedefler oluşturuyoruz.

Tüm hemşerilerimizi aileleriyle birlikte tesislerimize davet ediyorum..